Rubriky
Hobby

Pravidelný pohyb v kombinácii s proteínovou diétou

Čas nie je možné vrátiť späť a rovnaké to bude so zmenami nášho tela spolu s pribúdajúcim vekom. Znížená funkcia svalstva bude len jedným z faktorov, ktoré pocítime, no takisto treba rátať so spomalením metabolizmu a teda tendenciou priberať, respektíve tvoriť tuky a pomalšie ich spaľovať.
Je ale možné tento efekt minimalizovať a držať ho na hranici, ktorá nám nebude prekážať. K tomu je však potrebné dodržiavať isté zásady zdravého životného štýlu a stravovania. Pohyb a cvičenie zostanú starým dobrým a doporučeným riešením aj naďalej, avšak k tomu, aby bolo toto riešenie čo najviac efektívne, nám pomôže proteínová diéta https://www.prodietix.sk/ako-funguje-prodietix-ketodieta.

Kuracie mäso so zeleninou.jpg

  • Bude totiž potrebné udržiavať naše svalstvo v zdravej a čo najlepšej forme. Nielenže tým bude pohybová aktivita prebiehať príjemnejšie a budeme schopní kvalitnejších výkonov, ale takisto si budeme udržiavať funkčný metabolizmus, ktorý je pre efektívne spaľovanie tukov kľúčový.

Modré činky.jpg
Potrebným zdrojom pre naše telo sa stanú proteíny (bielkoviny) a naopak budeme sa snažiť obmedziť príjem sacharidov, čím sa naše telo dostane do procesu ketózy. To znamená, že v dôsledku zníženého obsahu sacharidov bude čerpať energiu z uložených tukov, čím bude prebiehať ich spaľovanie rýchlejšie. Budeme mať dostatok síl, nebudeme trpieť hladom a výsledky diéty budú účinné minimálne v tom, že sa metabolizmus naučí za zdroj energie považovať tuky, čím minimalizujeme tendenciu tvorby prebytočných tukových zásob.
Zvýšeným príjmom bielkovín sa zasa postaráme o posilnenie svalstva, čo je dôležitým krokom nielen pre profesionálnych športovcov, ale takisto úplne pre každého, kto má v pláne pravidelný pohyb. O to viac v prípade, ak sa nachádzame vo vekovej hranici 40 – 50, kedy by malo byť udržiavanie zdravého svalstva prioritou.
Pohyb a cvičenie nemusí predstavovať iba kolektívne športy alebo niečo, na čo si nevieme nájsť čas, ale stačia už i len bežné aktivity ako pravidelné prechádzky, beh, cyklistika, turistika či plávanie.