Tessera

Čo nemôžeme robiť na internete?

Aby ste sa dostali do nepríjemnej situácie, zistite, aké pravidlá sú v platnosti na internete.
·         Zverejňovať fotografie iných ľudí
A ďalšie osobné informácie bez súhlasu majiteľa. Majiteľ môže podať žalobu proti vám za nemajetkovú ujmu, ako aj škodu, ktorú utrpela kvôli zásahu do jeho súkromného života.

aplikace

·         Hovoriť o láske rovnakého pohlavia
Podľa niektorých zákonodarcov sa takéto informácie, ktoré sa objavujú vo verejnej sfére (napríklad v sociálnej sieti), môžu dostať do očí detí a ublížiť ich psychike.
·         Rozširovať nenávisť a nepriateľstvo
Buďte opatrní so sociálnymi sieťami. Obrázok, ktorý sa vám zdal byť smiešny, možno považovať za politicky nesprávny vo vzťahu k akejkoľvek skupine občanov, najmä na národnej, náboženskej báze.
·         Rozširovať nebezpečné informácie
Zverejňovať rôzne technológie výroby liekov, metód samovraždy, výroby výbušnín atď. To je tiež trestné a zaplatíte za svoj čin veľkou pokutou.

·         Prečítajte si svoje správy
Všimnete si, že vo vašej korešpondencii existujú reklamné bannery, ktoré zodpovedajú obsahu vašich listov a v rozhraní poštovej schránky – "tematická" reklama? To znamená, že vaša korešpondencia je analyzovaná na komerčné účely. Neváhajte žalovať poštovú službu.

google

·         "Post" ala holý hrudník
Napriek skutočnosti, že väčšina ľudí chce vidieť prsia žien, poprsie môže spôsobiť náhodnému dieťaťu psychickú traumu.  Preto nezverejňujte obrázky na webe, kde si vychutnáte slnko na nudistickej pláži.
·         Nemiešajte prácu a odpočívajte
Skôr či neskôr sa váš zoznam priateľov na sociálnej sieti zmení na tajomnú kolekciu ľudí, ktorú by ste radšej nikdy nezaviedli vo svojom každodennom živote. Nie je najlepšie ak kolegovia a priatelia vedia o sebe,  ak sa v kancelárii snažíte vyzerať ako workoholik a váš šéf  prostredníctvom sociálnej siete uvidí Vaše pravé záujmy, môžete mať problém.

Kde môžem legálne preberať hudbu a video?
Z  YouTube môžete prevziať videá a hudbu. Formálne je to zakázané, ale technicky nemôže služba YouTube tieto sťahovanie opraviť. 

Příští u příspěvku

Předešlý u příspěvku

© 2024 Tessera

Šablona od Anders Norén