Tessera

Koniec pre jeden z najpoužívanejších softvérov

Ak sa vám tieto informácia ešte náhodou nedostali do uší, tak potom vás určite bude zaujímať, že Microsoft sa chystá začiatkom budúceho roku ukončiť podporu pre svoj operačný systém Windows 7. Hoci sa to tak ani nezdá, táto verzia bola vydaná 22. októbra 2009, a je tu teda s nami už celých 10 rokov. A to je práve obdobie na ktoré bola spoločnosť zaviazaná poskytovať jej pomoc, technickú aj akúkoľvek inú. Ako povedala organizácia sama, teraz nastáva čas zamieriť svoju pozornosť (a financie) na modernejšie technológie a možnosti.
Pre niektorých používateľov „sedmičky“ azda zlé správy, pre iných očakávaná udalosť. V každom prípade ide o pomerne veľkú zmenu, a treba sa na ňu aj patrične pripraviť – alebo sa jej úplne vyhnúť.logo spoločnosti Microsoft.png

Prišiel čas na prechod k novšiemu

Celková podpora pre Windows 7 končí konkrétne 14. januára 2020. Netreba sa však báť, že by sa všetky počítače naraz vypli, či niečo podobné. V praxi to bude znamenať len toľko, že sa už nedočkáte žiadnej aktualizácie, a prídete o niektoré služby, ktoré sú dostupné len v rámci tohto produktu. Keď k tomuto dôjde, alebo najlepšie ešte pred tým ako k tomu dôjde, máte na výber niekoľko možností, čo urobiť.
Dlhoročný zákazníci, ktorý sú zvyknutý na klasický dizajn a ovládanie od Microsoftu, nebudú pravdepodobne  nadšený, že musia zmeniť systém. V tom prípade je asi najvhodnejšie priamo prejsť na najnovšiu Windows 10, ktorá je síce nemálo rozdielna, ale stále patrí pod toho istého vývojára, a nájdete v nej mnoho podobností s predošlými verziami. Ak však naozaj túžite ponechať si tú terajšiu, nik vám nebude brániť. Používať ju totižto budete môcť aj naďalej, s tým rozdielom, že ochrana bude na menšej úrovni, z dôvodu zastaraných zabezpečení. Takisto sa časom môže stať, že vám isté stránky, aplikácie či iné programy nebudú fungovať tak ako by mali, a to z rovnakých dôvodov.laptop na pracovnom stole.jpg
Ďalšou možnosťou je presedlať na úplne iný počítačový softvér. V ponuke je napríklad Linux, ktorý niektorí odborníci dokonca prirovnávajú k Windows, či Mac OS.
Dobré by bolo rozhodnúť sa čím skôr, a rozhodnúť sa dobre, aby ste si nemuseli na poslednú chvíľu narýchlo vyberať a zháňať náhradu.

Příští u příspěvku

Předešlý u příspěvku

© 2024 Tessera

Šablona od Anders Norén