Tessera

Nechajte obchodovanie na počítač

Uponáhľaná doba, každú chvíľu nový smartfón, tablet či router. Kto sa v tom má vyznať? Ako sa to vôbec používa? Tieto otázky si určite kladú mnohý, najmä staršia generácia, ktorá s takýmito zariadeniami nepracovala a časom už bolo zložité naskočiť na rozbehnutý vlak. Nie vlak, doslova rýchlik, ktorý len tak preletel okolo a zmenil všetko okolo nás.tri počítače.jpg
IT sa stalo súčasťou života v každej oblasti – v komunikácii, obchode, službách vrátane finančného sektora. Práve na posledný menovaný sa bližšie pozrieme.
Keď sa spoji moderná ekonómia a IT, zaváňa to veľkými peniazmi. A tým nemám na mysli platy odborníkov na tieto témy. Do popredia sa dostávajú obchodovacie platformy, ktoré dokážu zarábať na burze zaujímavé sumy, a to s vysokou spoľahlivosťou.
Vieme, že počítače dokážu svoj výkon ukázať nie len pri náročných hrách pre vášnivých hráčov, ale vedia byť nápomocné aj pri obchodovaní. Systém, ktorý vyvinuli ekonómovia spolu s odborníkmi na IT pracuje na prvý pohľad jednoducho, ale je za ním zložitý spleť procesov, analýz a údajov. Pre predstavu – máte k dispozícii údaje o dianí na celom finančnom trhu od jeho takmer samých počiatkov. Z dlhodobých pozorovaní a skúsenosti viete, že určité veci sa na trhu neustále opakujú. S týmto vedomím je teda potrebné už iba využiť zistenia na zárobok.burzové informácie.jpg
To presne robia automatické obchodovacie systémy. Sledujú dianie na trhu, porovnávajú ho s historickým vývojom a na základe vytvorených algoritmov uskutočnia obchod, ktorý je s veľkom pravdepodobnosťou odsúdený na úspech. Osoba, ktorá ho obsluhuje alebo inak povedané doň vložila peniaze nemusí mať absolútne žiadne vedomosti ako vôbec finančný trh funguje a čo sa tam dá nakupovať a akým spôsobom. Vcelku fascinujúce! Za vyskúšanie to určite stojí. Treba však podotknúť, že aj takýto spôsob so sebou nesie určité riziko. Predsa len sa stáva všeličo a na trhu sa môžu udiať doteraz nevídané udalosti a anomálie, ktoré zmaria celý obchod.

Příští u příspěvku

Předešlý u příspěvku

© 2024 Tessera

Šablona od Anders Norén