Tessera

Prichádza doba cloudov, online úložísk a rýchleho zdieľania súborov

Z hľadiska úložného priestoru a práce s médiami je v súčasnosti veľmi pravdepodobné, že ste počuli o cloudových službách.

  • Cloud je vlastne online úložisko, ktoré na rozdiel od pevných alebo prenosných diskov nemá hmotnú formu. Všetko je virtuálne, avšak spoľahlivo funkčné a praktické.

Úložisko cloud, elektronika, ilustrované.png
Nastala doba, v ktorej keď budete chcieť investovať do väčšej kapacity úložného miesta, nebudete musieť navštíviť predajňu s hardvérom, ale skôr sa cez internet zaregistrujete v niektorých zo služieb poskytujúcich cloud a následne za toto poskytnuté miesto hradiť konkrétne mesačné poplatky.
Takisto nebude potrebné brať všade so sebou disky, USB kľúče či dokonca SD karty s médiami, ktoré chcete prehrať vašim kamošom. Stačí len zapnúť zariadenie s prístupom na internet a prihlásiť sa k svojmu online úložisku. A tu budete mať požadované súbory pekne k dispozícii.
Vaše dáta sú v bezpečí a kedykoľvek k dispozícii
Do slovenčiny preložíme pojem „cloud“ doslova ako oblak. Ide tak o priestor, ktorý nie je hmatateľný, avšak existuje a naše dáta sú v ňom v bezpečí. Navyše k nim máme hocikedy prístup a takisto sú chránené napríklad pred fyzickým poškodením disku, ako aj pred inými neželanými technickými „katastrofami“, ktoré môžu prekvapiť naše fyzické zariadenia a uložené dáta v nich.Cloudy, online úložiská, sťahovanie, nahrávanie, ilustrované.png
Zdieľanie a sťahovanie
Predstavte si, že máte záujem pozrieť si konkrétny film, vypočuť konkrétnych hudobný album, stiahnuť hru,… Vopred sa ospravedlňujem, no neviem do akej miery tu poruším autorské práva ak jednoducho poviem, že online úložiská sú takisto rýchlou a praktickou cestou k zdieľaniu súborov. V nejednom prípade požadované médiá nájdeme uložené na online úložiskách ako napr. Google Drive či Mega a pokiaľ nie je ich prístup zablokovaný a sú určené k verejnému zdieľaniu, stiahnutie z týchto serverov spravidla funguje rýchlo a prehľadne.

Příští u příspěvku

Předešlý u příspěvku

© 2024 Tessera

Šablona od Anders Norén