Tessera

6 jednoduchých spôsobov čistenia žalúzií

1. Čistenie prachu s perím
Pravidelné prečisťovanie je najjednoduchší spôsob, ako udržať drevo, drevené, plastové, vinylové a hliníkové rolety čisté. Ľahké poprášenie medzi jednotlivými časťami pomáha odstrániť nahromadený prach a nečistoty a všetko, čo potrebujete, je perový čístiť, čistič mikrovlákien alebo dokonca aj stará, jemná handrička na tento účel. Tento jednoduchý spôsob čistenia hliníkových žalúzií vám môže pomôcť udržať si nový vzhľad.

žaluzie

2. Vákuum
Vákuové čistenie žalúzií je vrcholom čistenia žalúzie. Dá vám to hlbšie čistenie a môžete použiť spojovacie časti kefky zariadenia pre čistenie žalúzií v zvislom smere. Táto metóda je užitočná pri odstraňovaní pavučiny.

3. Sušič vlasov
Je to skvelý spôsob čistenia hliníka, vinila, dreva / faux dreva alebo plastových žalúzií. Použite nastavenie sušiča, ktoré nespôsobuje teplo, ktoré vyfúkne všetok prach. Táto metóda je rýchla a funguje najlepšie pre žalúzie bez škvŕn.

stínítka

4. Vo vani
Umytie žalúzií z času na čas eliminuje škvrny a poskytne vám hlboké čistenie. Táto metóda je vhodná na čistenie plastových, vinylových, hliníkových a faux drevených žalúzií. Pravidelne vyberte žalúzie a umyte ich vo vani. Naplňte vaňu teplou vodou a jemným mydlom alebo čistiacim prostriedkom. Namočte žalúzie do roztoku počas 15 až 20 minút. Opláchnite ich čistou vodou. Nechajte prebytočnú vodu odkvapkať a vysušte rolety opatrne handričkou. Môžete ich tiež nechať uschnúť pred ventilátorom. Opätovne ich nainštalujte, keď sú úplne suché. Tento žalúziový čistiaci prostriedok nie je vhodný pre žalúzie, ktoré majú dekoratívne pásky.

5. Utrite ich starou ponožkou alebo rukavicou
Používajte starú (suchú) ponožku alebo rukavicu v jednej ruke a presuňte ruku cez každú lištu. Tento čistiaci hák je ideálny na pravidelné čistenie plastových, drevených alebo hliníkových žalúzií. Môžete tiež namočiť rukavicu trochou vody (nie pre drevené žalúzie), ak sú veľmi prašné a zafarbené.

modré žaluzie

6. Mokré handry a mydlo na umývanie riadu
Na čistenie vinila, hliníka alebo plastu zmiešajte trochu teplej vody a prostriedok na umývanie riadu. Vytvorte penu a ponorte do nej handričku. Stlačte prebytočnú vodu z handričky a použite ju na utretie každej časti. Opakujte, až pokryte všetky časti.

Příští u příspěvku

Předešlý u příspěvku

© 2024 Tessera

Šablona od Anders Norén