Tessera

Apple predstavil svoju novú hernú platformu

Presnejšie ide o novú hernú službu s názvom Apple Arcade, ktorá v sebe ukrýva niečo vyše 100 arkádových noviniek zo sveta hrania. Prakticky už pred pár mesiacmi o nej bolo počuť prvé zvesti, no aktuálne sa blíži čas jej oficiálneho vydania, respektíve spustenia do prevádzky. Tá je plánovaná od 19. septembra (2019) za mesačný poplatok 4, 99 dolárov/mesačne.
Výška mesačného poplatku je z pohľadu zaužívaných štandardov Apple prekvapivo prístupná, navyše je možné odskúšať službu na jeden mesiac zdarma. Prístupnou funkciou v cene je aj rodinné zdieľanie, čiže za jeden mesačný poplatok budú mať k službe prístup viacerí užívatelia.Chlapec so slúchadlami hrá videohry, tma, gamer.jpg
Týmto členstvom získate prístup k vyše 100 hrám, ktoré si už len zdarma stiahnete a nainštalujete do svojho zariadenia, či už vravíme o prenosnom iPhone, iPade, iPod Touch alebo o počítači s OS Mac, či multimediálnej Apple TV. Kompatibilita služby a hier sa teda logicky viaže k zariadeniam Apple a operačným systémom Mac alebo iOS (tu je potrebná aktualizácia na najnovšiu verziu).
O aké hry pôjde?
Skôr než na konkrétne tituly (ktoré zatiaľ nikomu nič nehovoria) sa zamerajme na všeobecný opis. Vyše 100 hier za 4,99 mesačne napovedá, že pravdepodobne nepôjde o formu totožnú s AAA titulmi na PS4 alebo Xbox One ako napr. God of War. Rozhodne tým však nechcem povedať, že aj napriek tomu nepôjde o zaujímavé a kvalitné hry.Scifi tunel, videohry.jpg

  • Podľa dočasných informácií sa totiž hry majú rovnako vymykať štandardu mobilných titulov.

Oproti súčasným mobilným hrám má ísť celkovo o kvalitnejšie a nadradenejšie prevedenie, pričom v hrách nebude chýbať ani zaujímavý príbeh. Sľubne pôsobí aj tvrdenie Appleu, že na ich výrobe sa podieľali skutočne talentovaní a vybraní tvorcovia, ktorí týmto spôsobom dostali šancu prezentovať svoju novú formu hier širokej verejnosti.

  • Tituly bude možné hrať aj bez prístupu na internet a budú kompatibilné s hernými ovládačmi konzol súčasnej generácie.

Příští u příspěvku

Předešlý u příspěvku

© 2024 Tessera

Šablona od Anders Norén