Tessera

Bezdrôtové pripojenie: Najvýznamnejšie a najočakávanejšie funkcie

Pre dnešnú dobu je z hľadiska technologického vzrastu špecifických pomerne veľa objektov, pričom k tým najvýraznejším sa radí využívanie bezdrôtovej technológie. Aj pod týmto pojmom si však už v súčasnosti dokážeme predstaviť hneď niekoľko objektov a konkrétnych príkladov. Bezdrôtová technológia má bezpochyby obrovský potenciál viesť dnešnú spoločnosť praktickejším smerom z viacerých uhľov pohľadu.Logo s nápisom wi-fi.png
Najznámejším využitím je dnes už veľmi dobre známe a pravidelne využívané pripojenie k wi-fi, avšak rozhodne ide iba o jeden z príkladov, ktoré táto technológia spoločnosti priniesla, respektíve v blízkej budúcnosti ešte prinesie. Pomaly ale isto si začneme zvykať aj na ďalšie praktické a funkčné formy jej využitia.
Poďme sa preto pozrieť na niektoré z najvýznamnejších funkcií, ktoré nám bezdrôtová technológia priniesla.
Pripojenie k wi-fiako už bolo zmienené, je v súčasnosti asi najznámejšia a najvyužívanejšia forma. Navyše sa aj táto technológia vyvíja a bezdrôtové pripojenie k sieti bude čoraz rýchlejšie, do roku 2024 vravíme o minimálnej rýchlosti 1 Gb/s. Táto rýchlosť sa bude týkať predovšetkým kancelárskych priestorov a domácností.Ovládanie prstom, aplikácie.jpg
Mobilná sieť 5Gje už dnes veľmi očakávanou novinkou a sľubujeme si od nej naozaj veľa. O malú chvíľu môžeme byť svedkami istých testovacích úsekov, ale o plnohodnotnom zavedení tejto verejnej siete budeme vravieť minimálne za päť rokov. Dnes sa ešte údajne stretáva s istými nedostatkami, ktoré je v prípade jej funkčného a spoľahlivého zavedenia potrebné detailne odstrániť.
Internet vecía jeho fungovanie v realite je často diskutovanou a zaujímavou témou, o ktorej už máme čoraz jasnejší obraz. Jedinou nevýhodou je zatiaľ finančná náročnosť zavedenia tejto technológie do bežnej domácností, ale i firiem. Ak však postupom času produkty smart klesnú na cene, bude chýbať už len krôčik, aby sme inteligentne prepojili všetky smart spotrebiče a vytvorili tak jeden veľmi praktický a funkčný objekt. Spotrebiče v domácnosti alebo firmách budeme ovládať doslova len ťuknutím prsta na displej.

Příští u příspěvku

Předešlý u příspěvku

© 2024 Tessera

Šablona od Anders Norén