Tessera

Drahé ženy, majte sa rady!

Aj v dnešnej spoločnosti sa ženy veľakrát cítia málo sebavedomo, sú nedocenené a často ponižované. Doba ide príliš rýchlo, prináša veľa zmien a spoločnosť očakáva, že to všetko musí žena zvládať. Milé ženy, mám pre vás odkaz.
Buďte samy sebou. Nebojte sa povedať svoj názor. Neprispôsobujte sa tomu, čo vidíte na internete, v časopisoch len preto, že vám to niekto káže. Nebuďte s mužom, ktorý vás má len na fyzické uspokojenie, ale inak preňho nie ste cenná bytosť. Drahé moje, vy nemusíte nič. Nemusíte byť každý deň dokonalo nalíčené, trendy oblečené s najnovšími doplnkami. Nemusíte nakupovať každý mesiac tony nového oblečenia len preto, lebo to vraj ženy zvyčajne robia. Robte to, čo VY uznáte za vhodné a čo sa páči hlavne VÁM. Ak nechcete mať svadbu a rodinu už na prahu dvadsiatky, nemusíte. Je to váš život a vy rozhodujete o tom, ako s ním naložíte.

svoboda

Pokiaľ vami váš partner alebo vaša kamarátka manipuluje, povedzte im zbohom. Nebojte sa toho, že ostanete samy. Nehrajte sa na drsnú, silnú ženu, ktorú nič nepoloží. Avšak ani naopak, nevešajte na nos každému vaše problémy. Život ide ďalej a vy musíte ísť tiež. Tešte sa z každého dňa, z každého krásneho momentu a buďte vďačné, že vy ste vy. Milujte svoje nedostatky. Byť dokonalým sa nedá. A priznajme si, snažiť sa byť dokonalou je často vyčerpávajúce a nudné. Nemusíte byť dokonalou, ale šťastnou. Vaše vlasy sú vaše vlasy, sú vaše a sú krásne. Nehľadajte stále cestu ako všetko obísť. Prijmite sa taká, aká ste a jednoducho…buďte šťastná.

svetřík

Nemajte očakávania a nedovoľte, aby ľudia robili s vašim životom to, čo sa páči im. Či už ide o vašu mamu, alebo kamarátku. Dajte si pozor, aby sa z vás nestala zarytá feministka. Uvedomte si, že na svete nie sú len ženy, ktoré sú na tom podobne ako vy, ale aj muži, ktorí majú nízke sebavedomie a neveria si. Každý z nás je živá a vzácna bytosť. Potrebujeme sa navzájom.
Drahá moja, maj sa rada a buď sama sebou!

Příští u příspěvku

Předešlý u příspěvku

© 2024 Tessera

Šablona od Anders Norén