Tessera

Krása človeka

Je ťažké odpovedať na otázku, akú je krása človeka, a to práve preto, že pre každého je krása vyjadrená v niečom inom.  Pre niekohoje veľmi dôležitý vzhľad, krása  postavy, ladných tvarov , krása vo forme oblečenia a iní, oceňujú krásu duše, takzvanú "vnútornú" krásu. 

vlasy

Medzitým sa krása stále môže líšiť nielen na týchto troch znakoch, pretože každý národ má svoj vlastný pojem krásy – v jednom z afrických kmeňov má žena veľmi dlhý krk, takže od detstva má na sebe tenké obojky určené na predĺženie krku dievčaťa až do kánonov krásy. Ak spomínam na Veľkonočný ostrov, potom krása a veľkorysosť závisia od dĺžky uší – čím dlhšie sú uši, tým výraznejšia a najkrajší je človek. Avšak pre civilizovanejšie národy by krása mala byť napriek tomu chápaná ako celok vrodenej krásy,  pridanej umelej krásy a vnútornej krásy. 

  • Vrodená krása sa nazýva krása, ktorú každý z nás získal z prírody – pery, oči, tvár, postava, vlasy atď. To znamená, že je to taká krása, ktorá zahŕňa rysy vzhľadu, ktoré sa nám darujú všetkým od nášho narodenia, ktoré pretrvávajú počas dospelosti a celoživotného života. Pravdaže, nemožno považovať za vrodenú krásu tú, ktorá vyšla pod skalpelom plastického chirurga, pretože nemá nič spoločné s prírodnými krásami. 

 

  • Umelá krása alebo tzv. "Vonkajšia škrupina"- tak  sa nazývajú veci, oblečenie, v prípade dievčat – kozmetika, make-up. To zahŕňa aj topánky a doplnky, ktoré sú vkusne vybrané, to znamená, že umelá krása je krása oblečenia a dotvorenia výzoru. Koniec koncov, všetci vieme, že pomocou doplnkov a odevov môžete zdôrazniť svoju vrodenú krásu a nevýhody môžu byť pred okolitým svetom naozaj bezpečne skryté. 

 blondna
 

  • Pokiaľ ide o "duchovnú" krásu, potom je to veľmi ťažké. Duchovnou krásou treba chápať vnútorné vlastnosti a pocity, ktoré na prvý pohľad nie sú viditeľné, ale prejavujú sa počas kontaktu s danou osobou a v rôznych životných situácia.. Duchovná krása je odlišná a závisí od jednotlivých vnútorných znakov každej osoby

Příští u příspěvku

Předešlý u příspěvku

© 2024 Tessera

Šablona od Anders Norén