Tessera

Horúce seriálové novinky roku 2018

1.     Castle Rock
25. júla 2018 začal nový psychologický, hororový seriál Castle Rock, ktorý sa sústreďuje na rovnako pomenované mestečko. Vo väznici Shawshank je nájdený chlapec v klietke. Nikto nevie ako sa tam objavil ani čo je zač, no všade kam príde, deje sa niečo hrôzostrašné. Seriál prichádza priamo z dielne Stephena Kinga, takže dobrá atmosféra je zaručená. Predstaviteľ spomínaného chlapca je samotný Bill Skarsgard, ktorý hral zlého klauna v horore IT.

ovladač

2.     Sharp Objects
Ďalšia novinka, ktorá sa začala vysielať na HBO ôsmeho júla tohto roku. Odohráva sa v malom mestečku, kam sa vracia reportérka Amy Adamsová, aby napísala reportáž o vražde a záhadnom zmiznutí. Je to osemdielna miniséria, kde sa hlavná postava musí vysporiadať s ranami z vlastnej minulosti, ktoré prežila v danom mestečku. Amy Adamsovú si zahrá Patricia Clarskon.

3.     Disenchantment
Novinka, s ktorou prišiel Netflix z dielne Matta Groeninga, ktorý má na konte snáď najslávnejšie animované seriály – Simpsonovci a Futurama. Dej sa odohráva v stredovekej krajine Dreamland, kde sledujeme život princeznej Bean, ktorá má problémy s alkoholom, démona Luci a škriatka menom Elf. Sledujeme tak ich cesty a stretnutia s duchmi, zlobrami či trollmi. Nenechajte sa však oklamať a deti radšej k televízoru nevolajte. Prvá séria s desiatimi časťami je poriadne sexistická a vulgárna.  

sledování

4.     Patrick Melrose
Netradičný snímok, ktorý sleduje Patricka Melrosa, aristokratického muža, ktorý je poznačený svojou traumatizujúcou minulosťou. Seriál má len päť častí, čo z neho robí minisériu, no každá časť má cez 60 minút. Je natočený na základe románu spisovateľa Edwarda St. Aubyna a zobrazuje škaredé stránky britskej smotánky. Aj napriek tomu, že obsahuje desivú púť Patricka, je nie len napínavý ale aj zábavný. Hlavnú postavu, utrápeného a závislého chlapca hrá slávny Benedict Cumberbatch, ktorý je známy zo seriálu Sherlock a takisto stvárnil hlavnú postavu v marvelovskom filme Doctor Strange. 

Příští u příspěvku

Předešlý u příspěvku

© 2024 Tessera

Šablona od Anders Norén