Tessera

Naozaj to potrebujem?

Dnešná generácia ľudí väčšinou vôbec netrpí biedou. Mnoho ľudí si to možno myslí, ale stále majú čo do úst a nakupujú o sto šesť. Dnes je čoraz viac ľudí v strednej vrstve. Tá má na to, aby aj niečo ušetrila a zároveň, aby dokázala slušne vyžiť. Hoci nie sú úplne najbohatší, ale stále si môžu kadečo doplniť.
Ja mám dosť rada výzvy. Na jednej stránke som zahliadla, že si istá žena dala výzvu, že si nič nekúpi celý jeden rok. Samozrejme, okrem potravín a jedla, ktoré potrebuje pre svoj život. Zvládala to dosť ťažko. Oblečenie a veci, ktoré mala tak ich naďalej využívala, ale keď sa jej niečo pokazilo, musela sa zaobísť bez toho.

škola

TOTO MA NAOZAJ ZAUJALO.
Predstavte si to samy na sebe. Žijete svoj bežný deň. Možno nechodíte každý deň nakupovať, ale za jeden rok si nakúpite toho dosť veľa. Už len vtedy, keď dostanete na narodeniny alebo meniny peniaze, tak rozmýšľate, že čo s nimi spravíte. A už tu je ten podnet na nákup. Vydržali by ste to? Rok bez akéhokoľvek nákupu spotrebného tovaru alebo oblečenia?

Musí to byť veľmi ťažké v rôznych životných situáciách. Napríklad vtedy, keď sa chystáte na nejakú svadbu. Nemôžete si kúpiť ani nové šaty, ani topánky, či kabelku, dokonca ani motýlika, či kravatu pre vášho partnera. Všetko si musíte zohnať z druhej ruky (požičať) alebo sa jednoducho vynájsť bez toho.
Keď chcete upiecť bábovku a nemáte na ňu formu, musíte sa bez nej zaobísť. Je to naozaj veľmi zaujímavé a inšpirujúce.

Zasadilo to vo mne istú štipku výzvy, že by som to vyskúšala, pretože naozaj mám rada výzvy. No pri organizácii vlastnej svadby by to bolo asi ozaj veeeľmi ťažké. Pretože kopu vecí sa na svadbu musí kúpiť. Napríklad také obrúčky. Tie si nemôžete požičať. Ale uvidíme, ešte si to premyslím a možno sa k pani pridám na pár mesiacov alebo až potom po svadbe.

balíček

Kto sa ku mne pridá? Verím, že sa niekto taký šialený ešte nájde. Je to naozajstná výzvy v dnešnom konzumnom svete plnom statkov, ktoré často krát ani nevyužijeme. Len si myslíme, že ich chceme a pritom ich vôbec nepotrebujeme. Iba si to myslíme. Keby sme vydržali pár dní aj zabudneme čo sme to chceli. 

Příští u příspěvku

Předešlý u příspěvku

© 2024 Tessera

Šablona od Anders Norén