Tessera

Príkazy ktoré Váš pes potrebuje vedieť pred návštevou hostí

Trápne momenty, keď sa váš štvornohý miláčik nespráva slušne, skáče a olizuje hostí, behá po byte a ignoruje všetky vaše snahy upútať jeho pozornosť, je ľahké odbúrať, ak sa budete psovi trocha venovať a naučíte ho, čo má dovolené a čo už nie.

důvěra

Neprestajné príkazy

Základom je psíka vyvenčiť hneď po príchode na určené miesto a, samozrejme, ho za to aj náležite pochváliť. Používajte príkaz „ísť na záchod“ alebo „ísť von“ častejšie, ale hlavne po každom jedení a pití a dohliadajte naňho tak, ako keď ste sa prvýkrát začali zaoberať tréningom.

Za každé poslúchnutie mu dajte odmenu

Váš pes by mal ovládať aj zdvorilý pozdrav, ale ľahko sa môže stať, že na to čoskoro zabudne, lebo bude chcieť na seba upútať pozornosť, začne poskakovať a vrtieť sa, čím dáva najavo svoju radosť. Veľkým problémom majiteľov psov je, ak začnú na cudzích ľudí útočiť, a to už môže byť klasifikované ako trestný čin. Toto správanie nahráva práve psovi, získa si tým vašu pozornosť. Odpoveďou na to by mala byť vaša momentálna nevšímavosť až do chvíle, kým nebude pevne stáť na zemi všetkými štyrmi labkami. Prípadne, ak pozná príkaz „dosť“ a poslúchne ho, tak po ukľudnení mu dajte odmenu.

vodítko

Najbežnejší príkaz by mal byť samozrejmosťou

Príkaz „sadni“ je jeden z najbežnejších a najdôležitejších, aké by mal psík poznať. Jeho dodržiavaním predídete nepríjemným situáciám, keď sa potuluje po miestnostiach, prehrabáva sa vo veciach, prípadne skáče na nábytok a ľudí. Pes by mal rešpektovať príkazy, aby ste predišli nevhodnému správaniu, ako je štekanie či žuvanie. Postupom času, keď už bude ovládať a reagovať na vaše príkazy, pomaly prestaňte s odmeňovaním maškrtami, ale chváľte ho za každé poslúchnutie príkazu. Uvidíte, že na návštevách sa už nebudete hanbiť a váš psík bude ten najlepší hosť.

Příští u příspěvku

Předešlý u příspěvku

© 2024 Tessera

Šablona od Anders Norén