Tessera

Keď je váš domov neosobný

Zdá sa vám niekedy, že je váš byt alebo dom príliš neosobný? Možno tam už bývate dlho, možno len niekoľko mesiacov, no je jasné, že ak máte takýto pocit, musíte s ním niečo robiť. Vaše bývanie vám proste musí evokovať domov, nech sa stane čokoľvek a ak máte pocit, že to tak nie je, jednoznačne sa do toho musíte oprieť. Keď to neurobíte, môžete si byť istý, že sa tam nikdy nebudete cítiť ako doma. A to je niečo, čomu by ste sa určite mali vyhnúť. Našťastie, existuje skutočne veľmi veľa vecí, ako s tým pomôcť. Váš byt môže byť oveľa viac osobnejší, ako je práve v tejto chvíli, no musíte to skutočne chcieť.

peníze

1.       Rastliny robia veľa. Možno sa nepokladáte za niekoho, kto obľubuje pestovanie kvetov, no napriek tomu je fajn, keď sa nad tým aspoň zamyslíte. Práve rastliny totižto skutočne evokujú domov. Okrem toho aj dodávajú do každej domácnosti život a to je skutočne podstatné. Je len na vás, čo doma začnete pestovať, môžete skúsiť aj jednoduchý kaktus alebo veľmi obľúbenú orchideu.

2.       Obrazy sú taktiež fajn. Samozrejme, keď zvolíte ten správny. Je jasné, že ak chcete, aby bol váš domov viac osobný, nebudete si do bytu alebo domu umiestňovať niečo depresívne, z čoho nebudete mať dobrý pocit. Skúste niečo veselé alebo niečo osobné, čo máte radi. Pri pohľade na to sa hneď pousmejete a možno budete mať aj krajší deň.

kuchyně

3.       Fotografie sú možno sentimentálne, no tomuto účelu skutočne prospejú. Verte tomu, že práve fotografie z krásnych dní, ktoré ste prežili, vo vás budú vzbudzovať radosť. A dokonca aj vo vašom okolí.
Možností, ako urobiť váš byt viac osobný a prístupnejší je veľmi veľa. Na druhej strane, modernosť dnešnej doby akosi skôr evokuje chlad. Je to hlavne v tmavých farbách a v ostrých hranách, ktoré sú skutočne veľmi populárne. Preto sa skúste zamyslieť aj nad týmto faktorom, možno na niečo prídete.

Příští u příspěvku

Předešlý u příspěvku

© 2024 Tessera

Šablona od Anders Norén