Tessera

Svadobné nálepky a etikety na alkoholové fľaše

Svadba je už nepamäti veľkým dňom plným radosti a oslavy lásky dvoch ľudí, ktorý sa rozhodli stráviť spolu zvyšok svojho života. Kým niektorí budúci mladomanželia chcú mať skôr modernejšiu svadbu, iný pár naopak sníva o tradičnom obrade a hostine so všetkým, čo k zaužívaným zvykom patrí. Okrem pytačiek nevesty, prenášania cez prah, rozbíjania črepín pre šťastie alebo čepčenia sú však zaužívané aj iné tradície a zvyky. Jedným z takýchto tradičných zvyklostí je obdarúvanie svadobných hostí. Vybraným hosťom, zväčša rodinným príslušníkom a najbližším priateľom, sa tradične dávajú dary vo forme výslužky koláčov a svadobného vína či iného alkoholu.

svadobná hostina

Svadobné víno alebo iný druh tvrdšieho alkoholu, ktorý si mladomanželia zvolili ako dar pre svojich hostí, má zvyčajne na sebe špeciálnu svadobnú nálepku či etiketu. Na tejto nálepke sa najčastejšie nachádzajú napísané mená oboch zamilovaných ľudí s dátumom a označením miesta ich oslavy veľkého dňa. Ak však chcete fľašu s alkoholom pre svojich hostí urobiť zaujímavejšou, môžete si vybrať aj potlač, kde umiestnite vašu fotografiu či napíšete vtipný odkaz alebo poďakujete hosťom za účasť.

svadobné víno

Väčšina budúcich mladomanželov chce mať svoj svadobný deň perfektný, a preto si dávajú záležať na každej drobnosti, aby bolo všetko dokonalé. Kým najdôležitejší je tento deň samozrejme pre nich, ohúriť a potešiť nádhernou výzdobou, dobrým jedlom, hudbou a programom či zábavou, chcú i svojich hostí. Preto je plánovanie svadby zväčša náročnou a stresujúcou záležitosťou, kedy si často manželia vydýchnu až po jej skončení. Pre ženícha avšak možno prípravy a plánovanie kvetinovej výzdoby či vyberanie farieb nie sú až také záživné, a preto prenecháva túto možnosť svojej nastávajúcej manželke. Nevesty, ktoré o tomto dni, kedy si oblečú krásne šaty, snívajú už od malička, za to naopak dbajú na každučký detail. Všetko spolu musí ladiť, od svadobných oznámení, pozvánok na hostinu, kvetov, menoviek na stoloch až po personalizované krabičky na koláče a etikety svadobného vína. Predsa len fľaša alkoholu so spoločnou fotografiou či netradičné svadobné oznámenie určite poteší každého hosťa, ktorý si ich môže odložiť neskôr na pamiatku.

Příští u příspěvku

Předešlý u příspěvku

© 2024 Tessera

Šablona od Anders Norén