Tessera

Cestovanie iba s poistením

 Každý majiteľ nového tátoša ihneď poistí svoje autíčko- nezaváha. Veď čo keby sa autu niečo stalo? Poistí si ho hneď v predajni . Pre istotu , aby hneď prvá cesta náhodou nebola problémová.
   Keď toho istého pána osloví pracovník poisťovne – odbije ho jedná radosť! Veď predsa ide iba o jeho vlastný život. Áno aj toto sú paradoxy života.

vw
 
   Rovnaké to je aj s cestovným poistením k dovolenke. Dovolenka za 1000€ na osobu nie je žiadnym problémom – ale poistenie ?
20€ na osobu navyše?
Čo ste sa zbláznili?
Načo mi to bude?
Škoda peňazí !
Darmo budete presviedčať, darmo vysvetľovať- poistenie si nepriplatí!
 
   Ak ste sa nenašli v predošlých riadkoch a snažíte sa správať zodpovedne k sebe a k svojim
blízkym kúpte si k dovolenkovému pobytu aj cestovné poistenie. Pre kúpou si ale pozorne prečítajte najprv všeobecné zmluvné podmienky účasti na zájazdoch. Sú uvedené v každom katalógu cestovnej kancelárie a spravidla aj na Zmluve o obstarávaní zájazdu, ktorú v kancelárii podpisujete.
 
Všimnite si hlavne kapitolu o zmenách dohodnutých podmienok – to znamená ,že čo urobí cestovná kancelária ak dôjde k zmene odletového miesta, prípadne hotela. Čo sa stane vtedy, keď
Dôjde k úplnému zrušeniu zájazdu. Prečítajte si veľmi pozorne aj storno podmienky. To znamená to, kedy môžete zájazd odvolať vy. Vždy Vás to bude niečo stáť – minimálne 50€, v dobe dlhšej ako 45 dní pred nástupom na dovolenku. Čím je kratšia doba do dovolenky- tým sú stornovacie poplatky vyššie. V termíne kratšom ako 4 dni do odchodu to môže predstavovať až 100% ceny zájazdu. Vtedy je už lepšie napísať zájazd na niekoho z rodiny- nech si aspoň on užije dovolenku. Aj to ale nebude bez poplatku. Cestovná kancelária si vypýta poplatky za zmenu mena. Aké?
Aj to sa dočítate práve v týchto podmienkach.

kufr
 
 Potom pristúpte aj k uzatvoreniu zmluvy o cestovnom poistení. Zistite si do akej výšky budete poistení v prípade hospitalizácie, opýtajte sa či pri ošetrení v zahraničí budete musieť najprv platiť vy a až po príchode domov a po predložení dokladov Vám to poisťovňa spätne preplatí, alebo nebudete musieť na mieste platiť nič. Opýtajte sa aj na poistenie batožiny. Koľko Vám zaplatia, keď sa pri lete napríklad stratí. Čím viac informácii dostanete, tým lepšie.
A potom už len ostáva veriť, že ich nebudete potrebovať.

Příští u příspěvku

Předešlý u příspěvku

© 2024 Tessera

Šablona od Anders Norén