Tessera

Ženské British Open: Georgia Hall vyhrala prvý veľký titul

Trailing Pornanong Phatlum o jeden záber cez noc, Hall odstúpil od thajskej s dvoma jamkami zostáva, a držal jej nervy zabezpečiť víťazstvo. Hala skončila pod 17 rokov, pričom v posledný deň zdvihla päť záberov. Ako Hall šiel z biť zábery pre čokoládu vo veku sedem do žien British Open šampión
Jej bogey na poslednej diere bola jej prvé kolo, a ona klesla len tri zábery v celom turnaji. Phatlum bola jej najbližšou výzvou, s kórejským Ryu So-Yeon tretím ďalšími dvoma zábermi.

golf

Hall povedal: "Je tu niekto zvláštny doma, ktorý prechádza veľmi zlým časom, takže je to pre vás, Grandad.
"Rád by som tiež poďakoval môjmu otcovi za caddying. Ďakujem, že ste robili všetko pre mňa, keď som vyrastal … a moja mama.
"A môjmu priateľovi, že ma podporuje."
Hall, z Bournemouthu, sa pripojil k Phatlumu na vrchole stôp po 13-tke a po prvý raz zaujal pätnásťtisícový putt.
Víťazstvo znamenalo, že amatérsky šampión britskej dámy v roku 2013, Karen Stupples (2004) a Scot Catriona Matthew (2009), ďalší dvaja britskí víťazi od vzniku tejto udalosti.

golfové hřiště

Povedala: "Je to príliš dobré, aby som bol pravdivý, bol mi môj cieľ, keď mi bolo deväť, aby som vyhral British Open.
"Musel som zostať pokojný a trpezlivý, bol to veľmi blízko k posledným dvom jamkám a dnes som si všimol všetky putty.

hřiště

"Miloval som to hlboko, biť do stredu pod tlakom, aby som dostal šesť birdiov v poslednom kole majstra, nie je to zlé." Z ostatných britských účastníkov Anglický Bronte Law skončil na 39. mieste na úrovni par, Matthew bol výstrelok v hornej časti 42. a Waleský Lydia Hall skončil v 55. v šiestich pretekoch.
Open Championship, často nazývaný The Open alebo British Open, je najstarším zo štyroch majstrovstiev profesionálneho golfu. To bolo prvýkrát hral v roku 1860 v Prestwick Golf Club v Škótsku. Open sa vždy konala v Spojenom kráľovstve a je jedinou hlavnou hrou mimo Spojených štátov. Spravuje ho spoločnosť R & A.