Tessera

Talianska Palmová riviéra

Taliansko je krajina nachádzajúca sa na Apeninskom polostrove. Táto krajina ponúka veľa krásnych miest a je plná histórie. Každoročne v nej dovolenkuje množstvo turistov. Veľmi zaujímavou a dostupnou destináciou na strávenie letnej dovolenky v je talianska Palmová riviéra. Ako napovedá už názov, jedná sa o destináciu, v ktorej sa nachádza až okolo osem tisíc rôznych typov pálm. Táto destinácia sa nachádza v strednom Taliansku na pobreží Jadranského mora. Do Palmovej riviery patrí viacero miest ako napríklad letoviská Grotttamare, San Benedetto del Tronto, Silvi Marina, Martinsicuro.

itálie

Najväčším a zároveň najobľúbenejším letoviskom Palmovej riviéry je mesto San Benedetto del Tronto. Toto mesto má 50 000 obyvateľov, ale v čase letnej sezóny sa tento počet navyšuje. V San Benedette del Tronto, ako aj vo všetkých ostatných destináciách Palmovej riviéry sa nachádza pekná piesková pláž a čo je výhodné aj pre rodiny s deťmi, je tu pozvoľný vstup do mora. V meste sa nachádza krásna promenáda situovaná popri mori a lemovaná nádhernými palmami, ktoré sú večer vysvietené. Popri promenáde je vybudovaný aj cyklistický chodníček, ktorý môžu využívať aj dovolenkári, ktorí radi bicyklujú alebo korčuľujú.

moře

Toto letovisko je vhodné pre všetky vekové kategórie. Rodiny s deťmi ocenia spomínaný pozvoľný vstup do mora, ale tiež ihriská a atrakcie pre deti. Zamilované páry si budú určite vychutnávať príjemné večerné prechádzky na palmovej promenáde, prípadne navštívia niektorú z výborných reštaurácii, ktorých je tu skutočne veľa. No a nakoniec aj mladšie ročníky budú určite spokojné s návštevou tohto miesta, nakoľko okrem spomínaných atribútov je tu skutočne rušný nočný život, nachádza sa tu veľa barov a diskoték. Takže už zostáva len zbaliť kufre a vychutnať si čaro Palmovej riviéry!

Příští u příspěvku

Předešlý u příspěvku

© 2024 Tessera

Šablona od Anders Norén