Tessera

Jednoduché spôsoby, ako odstrániť plesne zo stien a povrchov kúpeľne

1. Plochy udržujte suché
Po prvé, noste jednorazové rukavice. Na čistenie povrchov použite čistiacu podložku, papierový uterák alebo starú kefku na zuby. V prípade lakovaných stien musíte používať iba papierové utierky alebo hodvábny papier. Odstráňte čiernu formu a jemne vyčistite to, kde je to potrebné. Môžete tiež čistiť kefkou na zuby, ak je to potrebné, aby ste prácu vykonali ľahko poriadne. Teraz použite suchú handričku alebo papierový uterák, nech povrch pekne uschne. Musíte sa uistiť, že povrch je úplne suchý na konci čistenia. Po použití zlikvidujte všetky čistiace handry a rukavice. To je veľmi dôležité, aby sa zabránilo vráteniu špiny na stenách.

koupelna

2. Bielidlo
Bielidlo je jedným z najlepších produktov na čistenie plesní na stenách v kúpeľni. Dokonca ho môžete použiť na odstránenie spórových foriem vo vnútri dreveného nábytku. Použite jednu bielidla v jednom galóne horúcej vody a rozprašujte roztok na kúpeľňové steny, vane, dlaždice, drezy, batérie a vodovodné batérie. Na dlaždice môžete taktiež aplikovať bieliaci roztok a nechajte ho 20 minút pôsobiť a potom ho osušte. Ak máte tlakovú umývačku, rozstrekujte roztok hlboko do nábytku, aby ste odstránili spóry. Bielidlo môže tiež odstrániť huby vo vnútri umývačiek riadu, atď. Kdekoľvek je to potrebné, použite staré zubné kefky alebo čistiace vankúšiky na odstránenie plesní pred použitím bielidla. Je dôležité, aby ste nosili ochranné rukavice a pracovali v dobre vetranom priestore.

obkladf

3. Zabráňte plesni s olejom z čajovníka
Používajte preventívny sprej oleja z čajovníka v horúcej vode a rozstrekujte ho cez čisté povrchy, aby sa plesne nevracali späť.

umyvadlo

4. Tipy na prevenciu plesní
·         Vašu kúpeľňu udržiavajte v suchu.
·         Otrite kúpeľňové plochy ako steny a stropy týždenne roztokom octu. Ocot odrádza plesne.
·         Namočte sprchové závesy do horúcej vody, aby ste odstránili spóry húb.
·         Opravte úniky v stenách a utesnite a zatvorte praskliny, aby ste zabránili vniknutiu dažďovej vody do miestností

Příští u příspěvku

Předešlý u příspěvku

© 2024 Tessera

Šablona od Anders Norén