Tessera

Zázrak menom Dukánska diéta

Takmer každý človek, nespokojný so svojou váhou, si kladie otázku : Ako sa zbaviť nadbytočného tuku?  Takže poďme analyzovať základné diéty.

zeleniha

Dukantská diéta
Pravdepodobne najznámejšou a najpopulárnejšou stravou medzi obyčajnými smrteľníkmi a medzi hviezdami televíznych obrazoviek. Podstata tejto zázračnej stravy spočíva v tom, že strava by mala vylúčiť všetky potraviny iné ako bielkoviny a vodu. Proteínové potraviny môžu a mali by byť konzumované v množstve, ktoré vaše telo potrebuje. Táto strava je známa tým, že sa kilogramy nevracajú. Dukanská strava umožňuje konzumovať v akýchkoľvek množstvách a kombináciách také produkty ako:

·         Mäso: teľacie mäso, hovädzie mäso, hydina;
·         Ryby a morské plody;
·         Mliečne výrobky s nízkym obsahom tuku;
·         Voda, čaj, kompót (celkovo 1,5 litra za deň)
·         Kuracie a prepelice.
Dukantská strava je rozdelená do 4 etáp:
 
1.      Útok – 1 týždeň môžete jesť iba potraviny bohaté na bielkoviny. Ide o aktívnu fázu straty hmotnosti – a celkom zložitú, ale najproduktívnejšiu. Môžete resetovať z 1,5 na 4 kilogramy.
 
2.      Zelenina – Pridajte do stravy zeleninu okrem zemiakov, fazule a kukurice, pretože obsahujú veľa škrobu. Zelenina môže byť pečená, varená, dusená. V tomto okamihu môžete vynulovať 1 kilogram.

vázha
 
3.      Konsolidácia – Konsolidácia vyradených kilogramov a postupný prechod na normálnu výživu. 1 deň v týždni proteín a všetko ostatné – môžete pridať makaróny, chlieb, rastlinný olej. Každý deň používajte otruby. Táto fáza trvá dlhšie ako predchádzajúce.
 
4.      Stabilizácia – Raz za týždeň musíte jesť ako v 1. fáze, všetky ostatné dni, okrem bežného jedla, používať otruby a med a pohybovať sa viac.   Dodržanie všetkých pravidiel vedie k úbytku hmotnosti a spevneniu tela. Súčasne nie je strava prísna a nevedie k negatívnym dôsledkom.
 
Hlavnou vecou pri chudnutí a pri celom budovaní pevného zdravia je predovšetkým trpezlivosť.

Příští u příspěvku

Předešlý u příspěvku

© 2024 Tessera

Šablona od Anders Norén