Tessera

Vyberáme typ zábradlia. Aký materiál uprednostníme?

Ak si vyberáte zábradlie určite sa musíte zamyslieť aj nad tým aký typ materiálu si zvolíte. Na trhu je veľmi veľa druhov a my sa v nich často úplne strácame. Prejdeme si teda základné materiály a ich silné a slabé stránky, ktoré nám prinášajú.

molo

Drevo

Začnem základným materiálom akým je drevo. Drevo ako materiál tu bolo už od nepamäti. Má mnoho využití. Určite sa vyznačuje svojou pevnosťou a aj estetickou stránkou. Existuje veľa jednotlivých druhov dreva, takže výber je určite veľký. Vyzerá veľmi krásne a zábradlie práve z dreva dodá miestnosti nádych starožitnosti a útulnosti. Medzi slabé stránky môže patriť práve starostlivosť o drevo. Nie je to ľahké ho udržiavať stále v dobrom stave. Ťažšie sa aj udržiava čisté.

spirála

Železo

Druhým materiálom, ktorý spomeniem je železo. Železné zábradlie je to najjednoduchšie nevyznačuje sa ničím zvláštnym. Jedine ak by malo zvláštny tvar alebo by bolo nejako náročnejšie upravené. Najsilnejšiu stránku má určite v zvládnutí akejkoľvek záťaže a taktiež aj celkovej životnosti. Jedinou slabosťou je samozrejme hrdza. Je ťažšie na udržiavanie a taktiež pri upratovaní. Taktiež nepôsobí veľmi dizajnovo. Hodí sa najmä do väčších priestorov napríklad do veľkých firiem, závodov alebo továrni.

řetěz

Sklo

Posledný materiál, ktorý spomeniem je sklo. Tento materiál môže najprv pôsobiť veľmi krehko a slabo no vôbec to nie je tak. Pri výrobe zábradlia sa používa veľmi vysoko odolné sklo, ktoré zvládne akýkoľvek nápor. Esteticky taktiež pôsobí veľmi dobre a je ľahké ho doladiť ku akémukoľvek dizajnu. Čo sa týka starostlivosti je úplne nenáročné a udržiavanie čistoty je úplne jednoduché. Vydrží dlhšiu dobu no je tu väčšie riziko opotrebenia materiálu.
Tak čo pre aký materiál sa rozhodnete práve vy? Vymenovala som vám tri základné materiály a uviedla ich výhody a nevýhody z môjho pohľadu. Je len na vás si to poriadne premyslieť a potom už len zvoliť ten, ktorý vás najviac oslovil.

Příští u příspěvku

Předešlý u příspěvku

© 2024 Tessera

Šablona od Anders Norén