Tessera

Keď sa niekto pozve na návštevu

Každý z nás pozná situáciu, kedy vám jednoducho nečakane zazvoní telefón a ku vám domov sa zrazu niekto sám pozve na návštevu, no nie? Vy by ste tak možno nikdy nezareagovali, no verte tomu, že existuje skutočne veľmi veľa ľudí, ktorí nepokladajú za nevhodné a dokonca ani za drzé, keď vám zavolajú a spýtajú sa vás či môžu prísť. Vy ste naopak príliš slušný na to, aby ste im povedali, že teraz nie, lebo ste práve začali prať a máte doma hotový blázinec. Ako však rýchlo upratať byt a ešte aj nachystať niečo pre návštevu? To je otázka, ktorou sa v tom momente začnete zaoberať.

příroda
 
Hlavne nepodliehajte panike. Nepríde k vám predsa hygiena, nanajvýš tak vaša rodina alebo priatelia. Ak nemajú doma sluhov, určite pochopia, že v nepripravený moment jednoducho každá domácnosť vyzerá, ako keby tam spadla bomba.
 
Nie je na škodu to aj povedať, nič sa tým predsa nedá pokaziť. Jednoducho pri telefonovaní poviete, že váš byt nevyzerá príliš upratane a je hotovo. Nemusíte ďalej riešiť nič. Čo však odpratať ako prvé? Určite prácu, ktorú máte v tej chvíli rozrobenú, nech je to čokoľvek. Vtedy pomôže, ak máte doma dostatok odkladacích priestorov. Vďaka tomu si môžete byť istý, že váš byt nebude vyzerať ako po bombe hlavne vďaka tomu, že všetko odložíte tam, kde to nie je vidieť.
 
Keď sa ponáhľate, musíte sa jednoducho neporiadku zbaviť iba povrchovo, to nie je ako keď chcete poriadne poupratovať. Je jasné, že vtedy by ste utierali prach a vysávali, teraz to však nie je celkom možné.
 
dům

To však celkom určite neprekáža, nemusíte sa obávať. Hlavné je, že máte urobené všetko, čo máte mať. Potom sa už vrhnite na chystanie vecí, ktoré potrebujete. Napríklad chlebíčky, tyčinky, čipsy, jednoducho veci, ktoré máte doma bežne a ktoré môžete rýchlo nachystať na stôl a nemusíte sa veľmi trápiť s prípravami. Nebojte sa však byť úprimný a povedzte, že ste návštevu určite nečakali.

Příští u příspěvku

Předešlý u příspěvku

© 2024 Tessera

Šablona od Anders Norén