Tessera

Moderné plastové palety sú recyklovateľné

Doba napreduje a vývoj materiálov tiež. Priemysel neustále čelí potrebe inovovať, a to nielen technológie, ale aj preprané materiály a doplnky. Preto plastové palety Schoellerallibert.com sú jednou z takýchto možností, ako inovovať prepravné a manipulačné obaly. Plastové palety sú vyrobené z pevných plastových materiálov, ktoré vydržia veľkú záťaž. Materiál je nenáročný na údržbu a umývanie, je preto veľmi hygienický a pohodlný. Ľahšia hmotnosť plastových paliet, na druhej strane, predstavuje ideálnu situáciu, najmä čo sa týka manipulácie s obalmi. Je preto možné ich využívať aj v doprave, ktorá má váhové obmedzenia, napríklad konkrétne v leteckej doprave.

plastové palety

Nízka hmotnosť plastových paliet teda predstavuje jednu z nesmiernych výhod pri manipulácii s nákladom. Rovnako druhá dôležitá vec, ktorú je nutné spomenúť, je práve dlhá životnosť. Plastová paleta nečelí tak veľkému poškodzovaniu a opotrebeniu, ako napríklad klasická drevená paleta, ktorá niektoré vykládky jednoducho povedané nezvládne a zničí sa. Pri plastovej palete sa to tak väčšinou nedeje. Pevný materiál, navyše aj iný tvar umožňuje plastovej palete naozaj slúžiť po mnoho nakládok i vykládok a nepoškodiť sa.

klasické drevené palety

Je teda viac než v dvoch prípadoch výhodnejšie používať a mať k dispozícii plastové palety. Čo sa týka ekologickosti, je pravda, že plasty nevzbudzujú dojem ekológie, ale skôr naopak. Je to preto, že pôvodné drevené palety sú naozaj čisto prírodné a tom niet vôbec pochýb. Obľúbené drevo preto pôsobí nanajvýš ekologicky, len tá životnosť a nutnosť ošetrovania materiálu je náročná a krátka. Drevo ľahko splesnivie, poškodí sa, napadnú ho škodce. To sa pri plastovej palete nestane a preto ju môžete používať neustále dokola a opakovane. Navyše môžete pri plastových paletách dnes už využívať aj SMART technológie napríklad na sledovanie nákladu a podobne.

Příští u příspěvku

Předešlý u příspěvku

© 2024 Tessera

Šablona od Anders Norén