Tessera

Nápad na podnikanie z Ruska. Jeden chlap zarába tým, že ľudí učí podpisovať sa.

Práve sa rozhodujete, v akej oblasti začnete podnikať a zarábať peniaze? V súčasnosti sa dá viesť biznis takmer v každej oblasti, treba to len vhodne podať. Zamysleli ste sa už niekedy nad tým, ako vyzerá váš podpis, či ste sním spokojní a či spĺňa vaše estetické požiadavky? Spokojná je asi len mizivá menšina a práve to si uvedomil istý Ivan Kuzin, dvadsaťročný Rus, ktorý je presvedčený, je že je to výborný spôsob podnikania, a tak sa vrhol do učenia ľudí podpisovať sa. Napočudovanie mu táto forma biznisu celkom vynáša.

skica pero.png
 
Nikto nás neučí, ako sa podpísať
Škola nás naučí písať, čítať, počítať, ale to, ako sa treba podpísať, to nás nikdy neučili. Podpis každého z nás je výsledkom našej invencie, ktorá je vo väčšine prípadov na nízkej úrovni a taký je potom aj výsledný efekt. Ivan Kuzin si vybavoval cestovný pas a doňho sa potreboval podpísať, a to bol moment, kedy si uvedomil, že výsledok vôbec nepôsobí esteticky. To bol podnet k tomu, aby tomu začal venovať pozornosť. Skontaktoval sa s Anastasiou Zdorovou, ženou, ktorá študovala kaligrafiu v Číne a požiadal ju o pomoc. Chcel, aby jeho podpis esteticky vylepšila. Anastasia mu vytvorila niekoľko návrhov, naučila ho zopár ťahov, a tak sa Ivan začal podpisovať tak, že z toho bolo malé umelecké dielo. To bol preňho podnet k tomu, aby začal tento nápad predávať a zarábať na ňom.
 
O 12 hodín už mal prvých klientov
Založenie firmy a vytvorenie profilov na sociálnych sieťach spolu s reklamou Ivana stálo len necelých 230 dolárov. Oplatilo sa, pretože prvý zákazník sa mu ozval už o 12 hodín od zaregistrovania firmy a o pár dní ich bolo už 40. Nával práce Anastasia nedokázala zvládnuť sama, a tak prijali ešte jednu kaligrafičku a podnikanie sa im rozrastá.

kancelář.jpg
 
Aké máte želanie?
Nielen celebrity, ale aj obyčajný človek môže mať vycibrený podpis, stačí špecifikovať svoje predstavy a pracovníci vám vytvoria zopár návrhov, z ktorých máte na výber. Návrhy vám pošlú na kaligrafickom papieri spolu s videom, na ktorom sú ťahy v spomalených záberoch, aby ste sa ich dokázali naučiť.
Firma Ivana Kuzina nemá sídlo, jeho zamestnanci pracujú doma. Je zaujímavé, že zo 400 objednávok, ktoré už vybavili a zarobili na nich 30 tisíc dolárov, boli v prevažnej miere objednávateľmi muži, len štyri z nich boli ženy.  

Příští u příspěvku

Předešlý u příspěvku

© 2024 Tessera

Šablona od Anders Norén