Tessera

Zvýšte vašu produktivitu. Riaďte sa osvedčenými radami úspešných podnikateľov

Prevezmite svoj čas a energiu do vlastných rúk a naučte sa, na čo sa zamerať a naopak, od  čo chcete upustiť. Týchto 5 osvedčených nástrojov vám pomôže zostať sústredený a zvýši vašu produktivitu, a to nielen v podnikaní ale aj osobnom živote.

prezentace

1. Nastavte si denné ciele– Zorganizujte si rozdelenie svojho dňa na ciele, každý s jasným účelom. Premýšľajte o tom ako o podrobnom zozname prioritných každodenných úloh. Uchovávanie zoznamu úloh je najjednoduchší nástroj, ktorý zaručuje, že zostanete sústredený a zvýšite svoju produktivitu. Nastavte si primerané ciele pre každý deň. Všetko, čo potrebujete na organizáciu, je pero a papier alebo len aplikácia na vašom smartfóne.

2. Prioritné úlohy riešte ako prvé – Máte obmedzený čas a energiu a je teda pravdepodobné, že nikdy nebudete mať dosť  času na to, aby ste dosiahli všetko, čo musíte urobiť každý deň. Čo však naozaj musíte vykonať, je najprv zamerať sa na najdôležitejšie úlohy. Nie všetko na vašom zozname je naliehavé.
Urobte si chvíľu na identifikáciu vašej najdôležitejšej úlohy. Toto je prioritná vec, ktorú musíte urobiť. Tým, že zlikvidujete svoju najväčšiu úlohu, zabezpečíte, že budete mať produktívny deň bez ohľadu na to, čo sa v priebehu dňa vyskytne.

3. Nastavte si termíny a dodržiavajte ich– Termíny môžu byť skvelým spôsobom, ako kontrolovať prokrastináciu, ale výskumy zistili, že vlastné termíny pre skutočných lenivcov nefungujú. Namiesto toho sú najefektívnejšie konečné  termíny, ktoré sú rovnomerne rozložené. Uistite sa však, že sú primerané a dostatočne rozmiestnené na splnenie úlohy.

4. Trénujte svoj mozog– Aby ste skutočne využili plnú silu svojej mysle, musíte trénovať svoj mozog, aby vykonal mentálne náročnú prácu. Môže to znieť ľahko, ale len zriedka to robíme.
Môžete začať s trénovaním niekoľkých hodín každý deň, počas ktorých sa môžete úplne sústrediť na jednu úlohu bez prerušenia. V takomto prípade budete môcť plne zapojiť svoju myseľ  a dosiahnuť významný pokrok pri riešení kritickej úlohy.

nápad

5. Zamieňajte úlohy – Boli pre vás niekedy ťažké pracovať na projekte dlhé hodiny, cítili ste sa úplne sústredený, ale po chvíli máte pocit, ako by ste narazili na stenu? Je to ako keby bol váš mozog  uzamknutý. Možno ste sa už dlho sústredili na jednu vec a teraz váš mozog potrebuje zmenu témy.
Skúste na chvíľu zmeniť úlohu za niečo iné. Dávať mozgu možnosť pracovať na rôznych veciach vám môže pomôcť zostať ostražitý a produktívny dlhšiu dobu.

Příští u příspěvku

Předešlý u příspěvku

© 2024 Tessera

Šablona od Anders Norén