Tessera

Terapia pohybom

Zastaviť čas však nie je možné, a my musíme čeliť zoči voči našim problémom. Existuje však aspoň niekoľko činností, pri ktorých môžeš aspoň na chvíľu vypnúť, a nemyslieť na všetko ostatné. Jednoducho si len užívať silu prítomného okamihu, ako keby sa nikdy nemal skončiť. Jednou z týchto činností, a veľmi účinnou, je práve šport.

posilování

Určite ste zažili nejaký zlý deň, po ktorom ste už pomaly strácali chuť do života a boli ste totálne zúfalí. Avšak potom ste sa šli prejsť, alebo si zabehať, a naozaj vám to pomohlo utriediť si myšlienky v hlave a aspoň touto formou pred všetkým utiecť. Hneď po tomto výkone ste sa vždy cítili aspoň o trošku lepšie.
Všetko čo robíme, ako sa pohybujeme alebo stravujeme nás ovplyvňuje. Tak ako náš fyzický stav, tak takisto aj našu psychiku a myslenie. Ak sa začnete zdravšie stravovať a pravidelne pohybovať, život sa vám možno nebude zdať až taký strašný, a budete mať určite oveľa jasnejšiu a čistejšiu myseľ.

deprese

Športov existuje naozaj neúrekom, dokonca je niekoľko športových krúžkov, skupín, do ktorých sa dá veľmi jednoducho zapojiť. Či už si vyberiete posilňovanie, behanie, jogu, ktorá je mimochodom veľmi účinná na zrelaxovanie, plávanie, alebo aj kolektívne športy s priateľmi. Zvýšite si kondíciu, budete sa viac venovať a starať o svoje telo, a ešte si aj posilníte vašu psychickú stránku.
Medzi tento pohyb na odreagovanie, teda ako terapia môže patriť aj tanec. Pri tanci si nielenže precvičíte svaly, ale venujete sa aj hudbe, a môžete pri ňom dokonale vyjadriť emócie, ktoré pociťujete. Či už je to hnev a smútok, alebo čokoľvek iné, pohybom sa to dá krásne vyjadriť.
Nezabúdaj však, že hlavne bojuje každý sám so sebou. Prekonávaj sa, posúvaj sa stále na vyššiu úroveň, a aspoň na chvíľu sa snaž zabudnúť na všetky problémy. Život je len jeden, tak si ho plňme radosťou a nie smútkom.

Příští u příspěvku

Předešlý u příspěvku

© 2024 Tessera

Šablona od Anders Norén