Tessera

Zdravé stravovanie ako životný štýl

Pravidelnosť a pestrý jedálničiek nám zaručia nielen peknú postavu, ale aj zdravie. Žiť život naplno a jesť správne to je ako beh na dlhú trať. Články ohľadom tejto témy nájdete už naozaj všade. Treba len čítať a podľa toho čo vám sadne, sa aj riadiť. Lebo ak chcete schudnúť, zdravá výživa je základ chudnutia.
Spolu s pohybom a litrami vody denne sa ani nenazdáte a kilá pôjdu samé dole, ale nie za týždeň ani mesiac. Premena vašej postavy trvá aj rok, či dva. Vezmite si to z tej druhej stránky, ani nabraté kilá ste nenazbierali za týždeň, ale sa vám hromadia tuky na vašom tele počas niekoľkých rokov. Existuje veľa diét, výživových doplnkov, no ak sa nezačnete hýbať a nenadstavíte si zmenu v hlave, tak nič s tým nezmôžete a stále budete začínať odznovu. Je potrebné sa len premôcť, určiť si malé ciele a upraviť spomínanú stravu.

polévka

Jedným spôsobom, ako docieliť stanovený ciel v podobe krajšej postavy a pevnejšieho zdravia je napríklad prerušovaný pôst. Tento fenomén sa stáva akoby novým životným štýlom a ženy sú z tohto stravovania nadšené. Ide tu o to, že keď budete niekoľko hodín denne dodržiavať pôst ,telu dáte priestor, aby strávilo stravu v črevách a zregenerovalo sa. Náš organizmus je v tomto úžasný a dokáže sa prispôsobiť režimu, ale tiež iba pravidelnému. Keď začnete s týmto striedavým stravovaním, telo bude vedieť, čo má robiť a nebude v šoku a tým pôjdu vaše tukové zásoby postupne dolu.

Je to jednoduché. Vo fáze, keď môžete jesť, doprajte si všetko v rozumných porciách. Jedálničke by mal byť založený na zdravých a domácich potravinách nehovoriac o zelenine a ovocí. Rôzne vývary, či šťavy vám dodajú energiu a vy sa budete cítiť lepšie. V druhej fáze, kedy nejete sa cez deň zamerajte na pitný režim a teplé čaje vám pomôžu zahnať hlad. Nočný spánok sa tiež počíta do pôstneho intervalu, tak by to malo ísť jednoduchšie, iba si treba zvyknúť a nadstaviť správny režim vhodný pre vás.

zelenina

Máte tieto možnosti pôstu na výber a môžete si ich prispôsobovať podľa potreby a denného zaťaženia. 12/12 je mierna forma, 14/10 sa odporúča ženám, 16/8 je trošku ťažšia výzva, no za osem hodín viete zjesť dve aj tri jedlá. 18/6 je variant, ktorý sa odporúča na kombináciu cez menej náročné dni, kedy môžete viacej relaxovať. 24/24 je striedavý pôst, kedy jeden deň sa stravujete normálne a samozrejme zdravo. Na druhý deň len pijete tekutiny a neprijímate žiadnu stravu.

Příští u příspěvku

Předešlý u příspěvku

© 2024 Tessera

Šablona od Anders Norén