Tessera

Úplne prvé video na Youtube z roku 2005

Video zábava bola revolúciou, ktorá „zabila“ rádiové hviezdy už v 70- tych rokoch. Dnes by sa dalo povedať, že online videá a stream „zabíjajú“ bežné TV stanice. Stream je relatívne novinkou, no pozerať videá online je už dlhšie trvajúcim trendom. Táto možnosť nám dopraje rôznorodý druh zábavy i zaujímavostí bez dlho trvajúcich reklám a užívateľ má navyše na výber, aké video, či skôr akú tému videí uprednostní, pričom k nim má kedykoľvek prístup. Ak spomíname túto formu online zábavy, pravdepodobne aj Vám chodí po rozume predovšetkým jeden web a to Youtube. Ako ale táto revolučná stránka vznikla?

you tube

Youtube bol a je skvelým nápadom, ktorý má z roka na rok viac a viac fanúšikov, respektíve sledovateľov a prispievateľov. Je to vzájomné spojenie sociálnej siete, online sveta, všetkých možných tém a to všetko vo forme internetových videí. Svojim kúskom môžete prispieť aj Vy, takisto môžete odberať nekonečne veľa videí od užívateľov, ktorých téma videí Vás zaujala. Každý deň Vás čaká niečo nové, pričom Youtube je tu s nami oficiálne už od roku 2006. A považujem za potrebné pripomenúť, že táto stránka funguje ukážkovo aj navzdory tomu, že každý k nej má prístup úplne zdarma.

Ak Vám chce napríklad priateľ na Facebooku poslať zábavné video, alebo video ukazujúce na určitú zaujímavú tému, pošle Vám na neho odkaz. A kam ten odkaz smeruje? V drvivej väčšine práve na Youtube. Myslíte si, že dnešnú generáciu zaujímavú televízne hviezdy z minulého storočia, alebo skôr Youtuberi PewDiePie, Markiplier a Kovy? Myslím, že odpoveď je jasná, stačí sa pozrieť na počet ich odberateľov.

logo

No viete, ktoré video bolo vôbec prvým príspevkom pre túto najpopulárnejšiu sieť? Video má pôvod z roku 2005, čiže rok pred oficiálnym vznikom a vidíme na ňom spoluzakladateľa Youtubeu Jaweda Karima, ktorý sa nachádza v ZOO a stojí pri slonoch. Video je pomerne krátke, nudné, ale bolo revolučným, vôbec prvým príspevkom, ktorý odštartoval fenomén dnešnej doby. Video sa volá jednoducho, Me at the Zoo.

Příští u příspěvku

Předešlý u příspěvku

© 2024 Tessera

Šablona od Anders Norén