Tessera

Zdravší životný štýl postupne!


Hovorí sa o ňom stále dookola, všade kde sa pozriete nevidíte nič iné, všetci sa oň usilujú. Reč je o zdravom životnom štýle. Keď je zdravé stravovanie také dôležité, prečo musí byť také ťažké s ním začať? Pravda je, že nemusí. Kľúčové je začať postupne a nie zmeniť stravovanie návyky zo dňa na deň, pretože tak sa len ťažko docielia skutočné výsledky, ktoré aj pretrvajú.

meloun

Začnite teda postupne. Prestali ste jesť takmer všetko a prešli ste na prísnu diétu, pri ktorej sa dobre že nepriberá aj z čistej vody z vodovodu? Veľká chyba! Za prvé takéto diéty sú nie len veľmi nesympatické, ale dokonca aj veľmi nezdravé. Nemali by sme totižto jesť veľa nezdravých jedál, ale nejesť vôbec je rovnako zlé, ba aj oveľa horšie! Najdôležitejšie je teda uvedomiť si, že keď prestanete jesť, navodíte si akurát tak poruchu príjmu potravy a nie vysnívanú figúru. Navyše akonáhle s diétou skončíte, s najväčšou pravdepodobnosťou naberiete všetky tvrdo zhodené kilá okamžite späť. Preto zabudnite na drastické, choré diéty a buďte trpezlivý, pretože trpezlivosť ruže prináša.

Skúste napríklad začať malým, no zároveň veľmi výrazným krokom. Vyčleňte, alebo zo začiatku aspoň obmedzte pečivo! Možno sa to na prvý krát zdá neuveriteľné a nemožné, ale práve to j tá správna cesta ako účinne zhodiť prebytočné kilečká. Začnite jednoducho a uvidíte, že postupom času nebudete pečivo už vôbec potrebovať. Môžete ho tiež skúsi nahradiť za zdravšie vlákninové plátky, ktoré majú oveľa menej kalórií a natrieť si na ne môžete taktiež všetko.

zelenina

Nebojte sa zmeny a verte, že prvý krok je najťažší, ale postupom času si ani neuvedomíte, že ste urobili výraznú zmenu. Zdravšie potraviny si začnete kupovať automaticky a vaša váha začne rýchlo klesať. A to bude ten správny „štartovač“. Pokiaľ zmeníte stravovanie, nemôžete nezačať chudnúť.

Příští u příspěvku

Předešlý u příspěvku

© 2024 Tessera

Šablona od Anders Norén