Rubriky
Žena

Krása človeka

Je ťažké odpovedať na otázku, akú je krása človeka, a to práve preto, že pre každého je krása vyjadrená v niečom inom.  Pre niekohoje veľmi dôležitý vzhľad, krása  postavy, ladných tvarov , krása vo forme oblečenia a iní, oceňujú krásu duše, takzvanú "vnútornú" krásu. 

vlasy

Medzitým sa krása stále môže líšiť nielen na týchto troch znakoch, pretože každý národ má svoj vlastný pojem krásy – v jednom z afrických kmeňov má žena veľmi dlhý krk, takže od detstva má na sebe tenké obojky určené na predĺženie krku dievčaťa až do kánonov krásy. Ak spomínam na Veľkonočný ostrov, potom krása a veľkorysosť závisia od dĺžky uší – čím dlhšie sú uši, tým výraznejšia a najkrajší je človek. Avšak pre civilizovanejšie národy by krása mala byť napriek tomu chápaná ako celok vrodenej krásy,  pridanej umelej krásy a vnútornej krásy. 

  • Vrodená krása sa nazýva krása, ktorú každý z nás získal z prírody – pery, oči, tvár, postava, vlasy atď. To znamená, že je to taká krása, ktorá zahŕňa rysy vzhľadu, ktoré sa nám darujú všetkým od nášho narodenia, ktoré pretrvávajú počas dospelosti a celoživotného života. Pravdaže, nemožno považovať za vrodenú krásu tú, ktorá vyšla pod skalpelom plastického chirurga, pretože nemá nič spoločné s prírodnými krásami. 

 

  • Umelá krása alebo tzv. "Vonkajšia škrupina"- tak  sa nazývajú veci, oblečenie, v prípade dievčat – kozmetika, make-up. To zahŕňa aj topánky a doplnky, ktoré sú vkusne vybrané, to znamená, že umelá krása je krása oblečenia a dotvorenia výzoru. Koniec koncov, všetci vieme, že pomocou doplnkov a odevov môžete zdôrazniť svoju vrodenú krásu a nevýhody môžu byť pred okolitým svetom naozaj bezpečne skryté. 

 blondna
 

  • Pokiaľ ide o "duchovnú" krásu, potom je to veľmi ťažké. Duchovnou krásou treba chápať vnútorné vlastnosti a pocity, ktoré na prvý pohľad nie sú viditeľné, ale prejavujú sa počas kontaktu s danou osobou a v rôznych životných situácia.. Duchovná krása je odlišná a závisí od jednotlivých vnútorných znakov každej osoby

Rubriky
Žena

Drahé ženy, majte sa rady!

Aj v dnešnej spoločnosti sa ženy veľakrát cítia málo sebavedomo, sú nedocenené a často ponižované. Doba ide príliš rýchlo, prináša veľa zmien a spoločnosť očakáva, že to všetko musí žena zvládať. Milé ženy, mám pre vás odkaz.
Buďte samy sebou. Nebojte sa povedať svoj názor. Neprispôsobujte sa tomu, čo vidíte na internete, v časopisoch len preto, že vám to niekto káže. Nebuďte s mužom, ktorý vás má len na fyzické uspokojenie, ale inak preňho nie ste cenná bytosť. Drahé moje, vy nemusíte nič. Nemusíte byť každý deň dokonalo nalíčené, trendy oblečené s najnovšími doplnkami. Nemusíte nakupovať každý mesiac tony nového oblečenia len preto, lebo to vraj ženy zvyčajne robia. Robte to, čo VY uznáte za vhodné a čo sa páči hlavne VÁM. Ak nechcete mať svadbu a rodinu už na prahu dvadsiatky, nemusíte. Je to váš život a vy rozhodujete o tom, ako s ním naložíte.

svoboda

Pokiaľ vami váš partner alebo vaša kamarátka manipuluje, povedzte im zbohom. Nebojte sa toho, že ostanete samy. Nehrajte sa na drsnú, silnú ženu, ktorú nič nepoloží. Avšak ani naopak, nevešajte na nos každému vaše problémy. Život ide ďalej a vy musíte ísť tiež. Tešte sa z každého dňa, z každého krásneho momentu a buďte vďačné, že vy ste vy. Milujte svoje nedostatky. Byť dokonalým sa nedá. A priznajme si, snažiť sa byť dokonalou je často vyčerpávajúce a nudné. Nemusíte byť dokonalou, ale šťastnou. Vaše vlasy sú vaše vlasy, sú vaše a sú krásne. Nehľadajte stále cestu ako všetko obísť. Prijmite sa taká, aká ste a jednoducho…buďte šťastná.

svetřík

Nemajte očakávania a nedovoľte, aby ľudia robili s vašim životom to, čo sa páči im. Či už ide o vašu mamu, alebo kamarátku. Dajte si pozor, aby sa z vás nestala zarytá feministka. Uvedomte si, že na svete nie sú len ženy, ktoré sú na tom podobne ako vy, ale aj muži, ktorí majú nízke sebavedomie a neveria si. Každý z nás je živá a vzácna bytosť. Potrebujeme sa navzájom.
Drahá moja, maj sa rada a buď sama sebou!

Rubriky
Žena

Čo sa hodí do obývacej izby?

Pre obývačku sa hodí viac typov svietidiel. Nemali by oslňovať ani brániť vo výhľade alebo priechodu. Rozhodne by tu malo byť centrálne svetlo, ktoré nám ale nepostačí na všetky činnosti, ako je napríklad čítanie alebo žehlenie. Preto je potrebné ich doplniť ďalšími svietidlami. Je to vlastne najdôležitejšia miestnosť v byte. Pretože tu trávime veľa času, mali by sme tu mať pohodovú atmosféru. Miestnosť by sme si mali rozdeliť do zón. Je to vlastne pradávna farba ohňa. Dôležité je, aby bolo dostatočne výkonné.

zelený led pás
Priame a nepriame osvetlenie

Vždy záleží na celkovej koncepcii osvetlenia. K tomu priamemu radíme bodové žiarovky, led panely a mnohé ďalšie, ktoré sú pevne prisadené k stropu a svieti smerom nadol. Máme tak dostatok svetla. U nepriameho svetla potrebujeme vyšší výkon, pretože funguje tak, že sa odráža od stien a tým zahlcuje slnkom celý priestor.

osvětlený dům

Koľko svetla je dosť?

V prípade stredne veľkej obývacej izby o veľkosti 20-30 metrov štvorcových je v prípade LED svietidiel ideálny výkon cca 20-40W. Pokiaľ máte pokoj väčší, vhodný výkon začína od 50W.

Relax na gauči

V mnohých domácnostiach sú veľmi obľúbeným doplnkom stojace lampy pri pohovke alebo u kreslá. Najčastejšia je kombinácia dvoch žiaroviek s päticou E27 na vrchole svietidlá a E14 pre reflektorovú žiarovku vhodnú pre čítanie. Vďaka LED žiarovkám ušetríte pri výmene za tie klasické viac ako 80% energie.

Moderná úspora

Veľmi efektne fungujú sadrokartónové podhľady, je to také vrecko alebo výstupok, okolo ktorého sa oblepí led pások a vy tak budete môcť vnímať jednoduché a pritom veľmi príjemné svetlo. Ak chcete niečo viac, vyskúšajte RGB led pások. Potom môžete meniť farby hneď podľa vašej nálady. Toto riešenie môžete kombinovať napríklad s bodovkami.
Ako vidíte, vaša spoločenská miestnosť môže mať svoj štýl a zároveň sa tu budete cítiť príjemne a domácky.