Rubriky
Muži

Chronické ochorenia ktoré spôsobujú erektilnú poruchu

Až jeden z desiatich mužov trpí poruchami erekcie. Máloktorý z nich sa však o tomto probléme chce rozprávať. Príčin jeho vzniku existuje viacero. Jednou skupinou sú však iné, väčšinou chronické ochorenia. Ak teda trpíte niektorým z nich, je viac než pravdepodobné, že skôr, či neskôr zažijete problémy s erekciou na vlastnej koži. Zapamätajte si, že vo vyššom veku existuje väčšia pravdepodobnosť vzniku tejto poruchy. Ak sa jej chcete čo najlepšie vyhnúť, je potrebné riešiť najmä príčiny, teda ochorenie, ktorým trpíte.

Bozkávajúci sa pár vo vode

Vysoký krvný tlak
Vysoký krvný tlak priamo vplýva na cirkuláciu krvi v tele. Ak ešte navyše užívate tabletky, váš tlak je neustále umelo znižovaný. Preto nie je nič zvláštne na tom, že tlak krvi vo vašich intímnych partiách nefunguje tak, ako by mal. Pokiaľ na sebe tento problém spozorujete, mali by ste sa poradiť so svojim lekárom. Ten vám totiž môže predpísať iné tabletky na vysoký tlak, bez týchto nežiaducich vedľajších účinkov. Pokiaľ trpíte vysokým tlakom, no lekára ste ešte nenavštívili, mali by ste tak čo najskôr urobiť.

Ochorenia ciev a srdca
Podobne ako pri vysokom krvnom tlaku, môžu poruchy erekcie spôsobovať aj všetky ochorenia, ktoré sa týkajú cievneho systému a srdca. Na dosiahnutie erekcie je potrebné najmä to, aby krv prúdila tak ako má. Pri týchto ochoreniach, však nastáva problém, že pri sexuálnom vzrušení krv nedôjde do pohlavného údu.

Bozkávajúci sa pár

Diabetes prvého a druhého typu
Ľudia trpiaci diabetom môžu mať problémy s erekciou. Týka sa to ale aj žien. Tie väčšinou nedokážu dosiahnuť vyvrcholenie. Stojí za tom fakt, že prekrvenie celého organizmu môže v prípade tejto choroby fungovať trošku inak. Svoje robia navyše aj kolísajúce glykémie a samotné užívanie inzulínu.

Medzi ďalšie ochorenia, ktoré môžu spôsobovať problémy s erekciou patrí parkinsonova choroba, neurologické a psychické ochorenia a taktiež roztrúsená skleróza, či prekonanie operačných zákrokov.

Rubriky
Muži

Zoznam koníčkov pre mužov

Čítanie
Nemohlo by existovať mužskejšie hobby ako čítanie. Theodore Roosevelt bol neohrozený čitateľ a tak boli aj väčšina veľkých historických ľudí. Čítanie vám umožňuje spájať sa s veľkými mysliteľmi a spisovateľmi histórie a vystavuje vám nové myšlienky, čím sa stávate inteligentnejším a dobre zaobleným človekom. Ak máte prístup k knižnici, čítanie môže byť skutočne úplne zadarmo koníček.

skok

Hrať na gitare
Vedieť, ako hrať na gitaru, je zručnosť, ktorá vám a ľuďom okolo vás poskytne dlhoročné potešenie. Neskôr v živote môžete zhromaždiť rodinu okolo ohniska v záhrade na úžasné spievanie. Naučiť sa hrať na akýkoľvek nástroj je mužný, samozrejme, ale gitary majú tú výhodu, že sú relatívne lacné a majú jednoduchšiu učiacu sa krivku pre začiatočníkov. Existuje množstvo zdrojov online, ktoré poskytujú bezplatné lekcie na gitaru.

Spoločenské tance
Váš dedko vedel, ako tancovať, tak prečo neposlúchnuť váš vnútorný hlas, že sa zúčastníte aj tanečného sálu? Tancovanie v tanečných sále môže prispieť k zvýšeniu sebadôvery, pohody a držania tela. Je to tiež zábavný spôsob, ako precvičiť nejaké kardiovaskulárne cvičenia. A samozrejme, dámy milujú pána, ktorý vie, ako ich viesť na tanečný parket. Väčšina miest má tanečné štúdiá v spoločenských sálach – stačí rýchlo vyhľadávať na Google a nájsť tie, ktoré sa nachádzajú vo vašom okolí, a potom sa porozprávajte s inštruktormi. Ak ste ženatí alebo máte priateľku, tanec v tanečnej sále je skvelá nočná aktivita.

skateboard

Parkour
Parkour: ten šport, kde skočíte zo stavieb a držíte sa steny. Alebo presnejšie, parkour je fyzické umenie – umenie prechádzať sa prostredím čo najprirodzenejším a najefektívnejším spôsobom. Je to podmanivé vidieť niekoho, kto je schopný prekonať krajinu spôsobom, ktorý predtým nebol zdolaný a inšpirujúc sa svedectvom toho, že ľudské telo prekonáva obmedzenia svojich možností.