Tessera

Aké vybrať dvere? Skúsme tie sklenené

Pre náš interiér radi volíme prvky, ktoré našim priestorom dodajú nielen funkčnosť, ale takisto istú dizajnovú hodnotu. A najmä v súčasnosti čoraz viac uprednostňujeme prvky, čo pôsobia už na prvý pohľad zaujímavo a atraktívne. Sem sa napríklad radia sklenene dvere https://lmmont.sk/sklenene-realizacie/sklenene-dvere/ s viditeľným vplyvom modernosti.Otvorené dvere
Sú vhodné nielen do kancelárskych priestorov, ale dnes sa zvyknú využívať aj ako praktický, no pritom skutočne štýlový prvok v rodinných interiéroch. Primárne však v tých novších, čo radi nasledujú trendy v bývaní. Využitie skla ako architektonickej súčasti aj napriek tomu nie je prekvapivou novinkou, hoci možno dodať, skôr trendom, ktorý je už dlhší čas považovaný za nadčasový.
So sklom sa spája prirodzená elegancia a práve táto vlastnosť na ňom dominuje. Takisto sa esteticky prispôsobí rôznym štýlom či kombináciám s inými materiálmi, ale sú tu aj ďalšie známe vlastnosti. Určite oceniteľnou stránkou je schopnosť tohto materiálu prepúšťať denné svetlo, čím poskytuje kvalitné presvetlenie dotyčného priestoru. A práve z hľadiska dverí, respektíve celosklenených dverí túto stránku radi uvítame, nakoľko síce viditeľne oddelíme priestor, ale nevzniknú tmavé a dusné miestnosti.

  • Navyše dokážeme efektívne ušetriť miestom v prípade, ak zvolíme typ sklenených dverí s posuvným systémom otvárania.

Domáci interiér
Funkčnosť + dizajn
Sklo sa v dnešnej architektúre využíva aj v spojitosti so zábradlím či dokonca celým schodiskom, ale známe sú aj deliace steny alebo napríklad dekoratívne grafosklo, zásteny v kuchyni či sprchové kúty. Ponúka tak skutočne bohaté možnosti, kedy ho už nespájame napríklad len s oknami a zrkadlom, ale v podstate tiež s ďalšími zmienenými, výhradne funkčnými prvkami. Tieto ale okrem svojej úlohy vo forme pravidelného využívania dodajú našim priestorom takisto atraktívny dizajn a modernizáciu. Ide o vhodné spojenie funkčnej stránky s trendovým štýlom, ktorý navyše nepodlieha rýchlym a krátkodobým zmenám.

Příští u příspěvku

Předešlý u příspěvku

© 2024 Tessera

Šablona od Anders Norén