Tessera

Chcete zaujímavé, domácke, ale pri tom netypické bývanie? Vyskúšajte industriálny štýl!

Čo sa vám ako prvé premietne v mysli, keď sa povie industriálny štýl? Sú to holé steny, odhalené kovy a chladný pocit z priemyselných budov? Tak potom patríte k väčšine ľudí. Ako donedávna skoro každý, máte tieto slová späté iba s budovami slúžiacimi ako sklady alebo výrobné haly a dozaista vám pri predstave zakomponovania tohto štýlu do pohodlného bývania vo vašom domove stavajú vlasy dupkom. Ani vy si neviem predstaviť, že by sa podobné prvky objavili vo vašom dome? My vám industriálny štýl skúsime priblížiť a možno svoj názor zmeníte.

křeslo
 
Štýl bývania v duchu veľkých tovární a priemyselných objektov sa čím ďalej tým viac stáva trendom aj u nás. V zahraničí takto ľudia bývajú už dlhšiu dobu, u nás sme však ešte stále trochu skeptickí a bojíme sa až takejto veľkej zmeny oproti klasickým nábytkom.
 
Dôležité sú správne kombinácie
 
Pri aplikovaní industriálneho štýlu bývania je veľmi dôležite opatrne pracovať s kombináciami detailov, ale aj zásadných veľkých prvkov v interiéry. Odhalené múry, laná či kovy môžu skutočne pôsobiť nehostinne. Práve preto je nutné celý interiér niečím rozbiť tak, aby ste sa v konečnom dôsledku necítili ako na stavbe. Dopomôcť môžu napríklad koberce s vysokým chlpom alebo rôzne kožušiny či kože, ktoré ak vkusne zladíte s celý interiérom, dodajú bývaniu úplne iný rozmer. Pracovať môžete aj sa drobnými doplnkami, ktoré tiež urobia doslova zázraky. V oblasti doplnkov sa nebojte siahnuť aj po výraznejších farbách. Na väčších plochách by však mali prevládať odtiene šedej.
 
Ak by ste sa rozhodli zariadiť si svoje bývanie v industriálnom štýle, tu je zopár základných prvkov, ktoré je vhodné do interiéru zakomponovať:
·         Odhalené múry, betón, tehly
·         Viditeľné elektroinštalácie či rozvody, potrubia vzduchotechniky
·         Detaily ako priznaná kabeláž alebo laná, ktoré môžete použiť aj na rôznych doplnkoch
·         Striedanie viacerých štruktúr, ktoré sú spravidla nepravidelné a naschvál nedokonale opracované
·         Priemyselné doplnky a nábytok, napríklad z kovu alebo na kolieskach
·         Prevládanie šedej, bielej, čiernej a farieb kovov.

stolička
 
Industriálny štýl bývania by nemal byť pre vás strašiakom. Hodí sa najmä do otvorených atypických mestských bytov s vysokými stropmi alebo do moderných domov s čistými líniami. Zakomponovať tento štýl môžete ale aj do vášho interiéru a to napríklad v podobe drobných detailov. Stačí len vyskúšať.

Příští u příspěvku

Předešlý u příspěvku

© 2024 Tessera

Šablona od Anders Norén