Tessera

Zatepľovanie sklenenou vatou

Sklenená vlna, niekedy nazývaná aj sklenená vata, sa vyrába z častí recyklovaného skla, do ktorého sa pridáva piesok. Pôsobením veľkej teploty sa táto zmes roztopí a spojí do seba, čím vznikajú vlákna, z ktorých pokladaním na seba a lisovaním, sa robia jednotlivé vatové izolačné časti. Medzi úžasné vlastnosti, akými sa sklenená vlna, ako izolačný materiál vyznačuje, patrí najmä skvelá schopnosť udržať teplo. Okrem izolácie teploty má však aj výborné akustické izolačné vlastnosti, čo znamená, že zabraňuje zvukom z interiéru, aby prenikali von a naopak zase hluku z vonkajšieho prostredia, aby prenikal dnu. Vrátané týchto funkcií má sklenená vlna aj ďalšie užitočné úlohy, ako napríklad odolnosť voči vode, rezistenciu voči chemikáliám, nedržia sa v nej žiadne baktérie, škodcovia, hmyz ani hlodavce a nie je horľavá, takže je zároveň aj ideálnou ochranou voči ohňu a požiaru.

Sklenená vata

Počas výroby sklenených izolácií sa nepoužívajú žiadne syntetické farbiace ani bieliace látky. Jej využitie je pomerne široké, ale najčastejšie sa používa pri zatepľovaní stropov, striech, podkrovných priestorov, podláh, na určité druhy fasád a taktiež ako výplň do priečok. Ak by vás zaujímala cenová ponuka sklenej vlny, cena Taloa záleží podľa veľkosti, rozlohy a výmerov plochy, kde má byť namontovaná. Všeobecne však platí, že ceny sú primerané, aj keď sa môžu zdať vyššie, vynaložené financie sa časom vrátia, pretože vďaka zatepleniu týmto materiálom viete ušetriť podstatnú čiastku, ktorá by inak bola vynaložená na platenie vykurovacích energií.

Zatepľovanie sklenenou vatou

Do inštalácie izolácie by ste sa nemali púšťať len tak bezhlavo, najskôr je potrebné si o nej zistiť niekoľko dôležitých faktov, medzi ktoré radíme hlavne to, že pri nesprávnom nakladaní môže spôsobiť nepríjemnosti a zdravotné problémy. Keďže ide o materiál zo skla, počas pracovania sa malé sklenené kúsky môžu zapichnúť do kože a je veľmi komplikované ich odtiaľ vybrať. Ak teda chcete pracovať s takýmto materiálom, obráťte sa radšej na majstrov, ktorí vedia presne čo majú robiť a ako so sklenenou vlnou zaobchádzať. Keď ste však rozhodnutý, že zatepľovať chcete samostatne, nezabúdajte na dôkladnú ochranu ako sú pracovné okuliare, rukavice, oblek a respirátor.

Příští u příspěvku

Předešlý u příspěvku

© 2024 Tessera

Šablona od Anders Norén